Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Obchody 60-lecia szkoły

  Obchody 60-lecia szkoły

  29 października 2023r. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kulejach świętowała jubileusz 60-lecia. Uroczyste obchody rozpoczęła o godzinie 9.30 msza święta odprawiona     w kościele parafialnym. Wyjątkową jej oprawę zapewniła obecność pocztów sztandarowych szkół z terenu gminy Wręczyca Wielka. Następnie cała społeczność szkolna, absolwenci  i zaproszeni goście ustawieni w równym szyku udali się na teren szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części obchodów.

  Przed budynkiem szkolnym Dyrektor szkoły, Pan Maciej Cichopek, witając wszystkich zebranych, rozpoczął część oficjalną tej uroczystości. Nastąpiła podniosła chwila odśpiewania hymnu państwowego, podczas którego wciągnięto flagę na maszt. Po czym uczniowie zaśpiewali  hymn szkoły i odbyła się ceremonia zakopania kapsuły czasu, w której umieszczono zdjęcia oraz listy uczniów i nauczycieli. Jak na urodziny przystało dla uświetnienia tej części oficjalnej zaproszonych gości i uczniów poczęstowano tortem, który został ufundowany przez absolwenta szkoły, Pana Kierata.

  Po tym słodkim poczęstunku odbyła się część artystyczna, w której młodzież przygotowana przez nauczycieli zaprezentowała różnorodne talenty. Widzowie docenili ogromne zaangażowanie uczniów, nagradzając występ gromkimi brawami.

  Był czas na przemówienia przybyłych gości i gratulacje, które składano na ręce Pana Dyrektora. W swoich wystąpieniach wyrazili wiele ciepłych słów pod adresem szkoły, życząc wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

  Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na uroczysty obiad, a po nim była okazja do zwiedzania szkoły oraz wystaw okolicznościowych prezentujących historię, dorobek i działalność placówki. Wspólne spotkanie sprzyjało podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły a także wspomnieniom po latach.    

  Data dodania: 2023-10-05 04:43:18
  Data edycji: 2023-10-05 04:58:19
  Ilość wyświetleń: 201

  Nasi Partnerzy

  Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

  Eugeniusz Kwiatkowski
  Godło
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  Logo Facebook
  Facebook
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej