
23 czerwca uczniowie klasy I oraz IV wzięli udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie” – Edycja 2026 r. Celem tej wyjątkowej inicjatywy było propagowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Tegoroczną akcję patronatem objęło wiele znanych instytucji oraz osób zaangażowanych w rozwój edukacji dzieci i młodzieży: Fundacja „Cała Polska Czyta Dzieciom”, Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwo Tibum, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Guliwer, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Ratownicy Czytelnictwa, a także Iwona Pietrzak-Płachta, Barbara Kosmowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Frączek, Edyta Antoniak-Kiedos i Waldemar Cichoń. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Najpierw wszyscy uczniowie mierzyli się z Wierszykami łamiącymi języki Małgorzaty Strzałkowskiej, następnie z dużym zainteresowaniem słuchali tekstów prezentowanych przez koleżanki i kolegów. Udział w wydarzeniu pokazał, że czytanie może być ciekawą formą spędzania czasu i źródłem wielu pozytywnych emocji.
Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.


42-134 Kuleje
ul. Szkolna 1







